دربـاره مـا

موقعیت فیزیکی

مهدکودک بچه های آفتاب مجهز به وسایل بازی فایبرگلاس، دوربین مداربسته، تابلو هوشمند، دستگاه حضور غیاب الکترونیکی کودک همراه با ارسال پیامک ورود خروج به والدین، وب سایت اصلی با پروتال مخصوص کودک جهت ارتباط مستقیم با والدین، ارسال واحدهای کار و اطلاع رسانی به آنان، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب برای تمامی فضای مهد، کارگاه های آموزشی و هنری با استانداردترین وسایل روز، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، نهار خوری مناسب کودک و محیطی کاملا شاد ایمن و بهداشتی با رنگ های کودکانه می باشد.

برنامه های آموزشی

پکیج آموزشی مهد شامل کتاب کار کودک با مفاهیم زیست گیاهی و جانوری، زمین شناسی، نجوم، شیمی، فیزیک، ادبیات فارسی به زبان کاملا کودکانه و کتابهای آموزش صدا و زبان آموزی، لوحه نویسی، شناخت اعداد(ویژه کودکان پیش دبستانی)، کتاب ریاضی 3 و 4 بازی و ریاضی(ویژه کودکان 3 تا 4 سال)، کتاب مفاهیم اولیه ساده آشنایی با رنگ ها و میوه ها(ویژه کودکان زیر 3 سال) می باشد.
لازم به ذکر است بر اساس نیاز و اعلام سازمان بهزیستی کتابهایی به این مجموعه اضافه خواهد شد.
کلاس های فوق برنامه مهد شامل : قرآن ، زبان انگلیسی ، خلاقیت ، شعر و سرود ، نقاشی و کامپیوتر می باشد.
در هنگام ثبت نام تست اولیه کودکان به منظور تعیین سطح آموزشی وی انجام می پذیرد و کودکانی که نیاز به آموزش پایه دارند مشخص شده و جهت آنان برنامه ریزی صورت می پذیرد.

فعالیت های تربیتی و پرورشی

مهدکودک جهت آشنایی کودکان با مسائل تربیتی و پرورشی با در دست داشتن بیش از 50 جلد کتابهای آموزشی مهارتهای ارتباطی و اجتماعی و با برنامه ریزی هفتگی، کودکان را با مسائل تربیتی آشنا و با اجرای نمایش های متنوع و نیز در غالب شعر و قصه این مضامین را به کودکان آموزش می دهند و نیز همه ساله جهت آشنایی عزیزان با سنت های ایران زمین و مسائل دینی و مذهبی تمامی مناسبت ها در مهد برگزار می گردد.
جهت ارج نهادن به عزیزان و بالا بردن سطح کیفی نمایش، جشن ورودی و جشن پایانی در یکی از تالارهای سطح شهر با هنرنمایی عزیزان به اجرا در می آید. برای آشنایی کودکان با اماکن مذهبی، تاریخی و نیز آشنایی با مشاهیر، حدود 10 گردش خارج از مهد برای عزیزانمان پیش بینی شده است.